Niedziela, 04 grudnia 2022, Barbary, Krystiana, Berny
Header 1 Header 2 Header 3 Header 4 Header 5 Header 6 Header 7 Header 8 Header 9 Header 10 Header 11 Header 12 Header 13 Header 14

Zapraszamy na seans filmowy

Jeśli macie Państwo chwilę czasu,  chcielibyście zobaczyć, z lotu ptaka, jak mieszkacie, aby przekonać się jak pięknie wkomponowane są w olsztyński pejzaż wasze dzielnice, koniecznie obejrzyjcie materiał filmowy o historii i teraźniejszości Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze”.

Proszę wygodnie oprzeć się w fotelu przed komputerem – cola i pop corn nie będą raczej potrzebne – i  zafundować sobie krótki seans filmowy.  Zobaczycie Państwo zapis dziejów sprzed kilkudziesięciu i kilkunastu lat, które może wzruszą starszych mieszkańców przypominając bezpowrotne czasy młodości. Nie były to często łatwe czasy, no ale – jak powiedzą nasi seniorzy – byliśmy młodsi, zdrowsi…

To wszystko prawda, czas ma jednak swoje prawa. Na osiedlach „Kormoran” i „Pojezierze”  dorasta kolejne młode pokolenie. To z myślą  o nich zachodzą widoczne na każdym kroku zmiany. W ramach programów unijnych realizuje się zakrojone na ogromną skalę remonty. Rewitalizowane jest otoczenie spółdzielni. Trzeba poprawiać standardy, żeby dorównać oczekiwaniom ludzi XXI wieku.

Powstała w innych czasach i innym ustroju spółdzielnia mieszkaniowa przeobraża się wprost na naszych oczach – szare bloki zyskały nowe, ocieplone, kolorowe elewacje. Odnawiane są klatki schodowe, wymieniane windy. Wielką dbałością otacza się tereny zielone, rewitalizuje się  place zabaw dla dzieci,  buduje parkingi, by ludziom żyło się naprawdę lepiej.

To wszystko pokazuje film, którego reżyserem i autorem scenariusza jest znany olsztyński dziennikarz Marek Jarmołowicz. Całość produkcji zrealizowało DmochFilmStudio.


kliknij poniżej aby zobaczyć wybraną część filmu

Wstęp

Rozdział 1 (cz. A)

Rozdział 1 (cz. B)

Rozdział 2 (cz. A)

Rozdział 2 (cz. B)

Rozdział 3 (cz. A)

Rozdział 3 (cz. B)


do pobrania - spakowana (zip) wersja filmu w formacie "mpeg"

Wstęp (111 MB)

Rozdział 1 (502 MB)

Rozdział 2 (419 MB)

Rozdział 3 (359 MB)


© 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.